Szkolny Serwis Geograficzny

 • Po zajęciu II miejsca w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Patryk Korcz z kl. 2 D LO wziął udział w Finale Centralnym. Odbył się on w dniach 19-22 listopada w Golubiu-Dobrzyniu. W gronie najlepszych młodych krasomówców w Polsce Patryk zajął wysokie VIII miejsce. To pierwszy od wielu lat sukces naszego ucznia w Konkursie Krasomówczym.

  Rozwiń
 • Jak co roku we wrześniu odbył się rajd integracyjny klas pierwszych. Wzięło w nim udział około 350 osób. Trzema trasami: z Augustowa, Marianowa i Załamanka, dotarły klasy wraz z opiekunami do szkółki leśnej "Przejazd". Tutaj zostały rozegrane konkursy przeciągania liny, rzutu jajem i wyścigi w workach. Klasy rozwiązywały również test wiedzy o szkole. Jak zwykle, gościny udzieliło nam Nadleśnictwo Kozienice. 

  Rozwiń
 • Rajd Niepodległościowy

  W dniu 24 października odbył się zorganizowany przez Oddział PTTK w Kozienicach Rajd Niepodległościowy. Wzięło w nim udział 21 uczniów naszego SKKT z klasy 3 G LO. Trasa rajdu wiodła głównym pasem Gór Świętokrzyskich, ze Świętej Katarzyny przez Łysicę, do Kakonina. W programie znalazło się również zwiedzanie Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.

  Rozwiń
 • Troje reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach powiatowych 39. Ogólnopolskiego Konkursu krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolne. Eliminacje zorganizowane przez Oddział PTTK w Kozienicach wraz z Kozienickim Domem Kultury im. Bogusława Klimczuka odbyły się w dniu 07 października. Pierwsze miejsce zajęli Milena Janeczek z klasy IV TEk oraz Patryk Korcz z klasy 1 D LO. Natomiast na drugim miejscu uplasował się Patryk Pieczonka z klasy 1 D LO.

  Rozwiń
 • W dniu 26 września odbył się tradycyjny rajd integracyjny dla klas pierwszych. Wzięło w nim udział około 350 uczniów oraz 26 nauczycieli. Organizatorem jak co roku był Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny "Protektory" oraz klasy 3 G LO i 2 G LO. 

  Uczestnicy pokonali tym razem 2 trasy, po około 6 km każda:
  Trasa I:  Marianów – szlak czerwony – Szkółka Leśna „Przejazd”
  Trasa II: Augustów – szlak czarny i czerwony - Szkółka Leśna „Przejazd”

  Rozwiń
 • Suwalszczyzna i Wilno

  O 3 do 6 czerwca grupa 21 członków SKKT gościła w Augustowie. Po raz kolejny wyruszyliśmy na szlak Czarnej Hańczy. Kontynuując ubiegłoroczny spływ pokonaliśmy następne dwa odcinki jednego z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Pierwszego dnia pokonaliśmy odcinek z Frącek do Dworczyska, zaś następnego z Dworczyska do Mikaszówki. Na zakończenie drugiego dnia spływu atrakcją było śluzowanie na Kanale Augustowskim.

  Rozwiń
 • Dwa zespoły reprezentujące nasze SKKT brały udział w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, które odbyły się w dniach 10-11 maja w Płocku. W konkursie stratowali zwycięzcy eliminacji rejonowych z Radomia, Płocka, Siedlec, Mińska Mazowieckiego i Warszawy. Kozienice, ze względu na zwycięstwo w ubiegłym roku, mogły wystawić po dwa zespoły w każdej kategorii, podobnie jak gospodarze. Dwudniowa rywalizacja zakończyła się dominacją naszych zespołów, która zajęły 1 i 3 miejsce.

  Rozwiń
 • W dniu 05 kwietnia odbyło się posumowanie eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". Na etap ten zostało zgłoszonych po eliminacjach powiatowych 5 prac i wszystkie zostały nagrodzone w finale wojewódzkim. Uroczyste rozdanie nagród odbyła się podczas Targów Turystyki i Wypoczynku "Lato 2014", które odbywały się w Warszawie.

  Rozwiń

Zarząd SKKT "Protektory"

1. Sylwia  Gajda 2 G LO
PREZES   

2. Patryk Pieczonka 1 TM 
WICEPREZES

3. Krzysztof  Kutyła 1 B LO
SEKRETARZ

4. Konrad Król 2 G LO
SKARBNIK

5. Mateusz   Kurek 2 G LO
KRONIKARZ        

Składki PTTK w 2014 r.

Ulgowa za cały rok - 20 zł

Ulgowa od IX - 10 zł

Wpisowe - 5 zł

Normalna z cały rok 40 zł

Deklaracja członkowska PTTK