Szkolny Serwis Geograficzny

Archiwum - rok szkolny 2008/2009

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy
"Poznajemy Ojcowiznę"

Uczniowie klasy 1 A LO: Dawid Baran, Bartłomiej Marczak i  Rafał Węgielski, zdobyli I miejsce w kategorii prac multimedialnych w Finale Centralnym konkursu. Podsumowanie odbyło się w dniach 03-05 czerwca w Poznaniu.

Gratulacje!!!

07.06.2009


VII Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

Odbył się Finał Centralny Olimpiady. Cała czwórka naszych reprezentantów uzyskała tytuły finalistów. Najwyżej, na 31. miejscu, znalazła się Justyna Kowalska. Jarosław Wójcik zajął miejsce 38., Daria Zwolińska - 45., a Ewelina Walczak - 58. Tym samym zyskali oni cenne punkty do rankingu szkół.

Gratulacje!!!

23.04.2009


VII Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

13. w piątek zostały ogłoszone wyniki etapu okręgowego Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki. Wyjątkowo wysoki poziom nie był straszny dla uczniów naszej szkoły. Do finału centralnego zakwalifikowały się aż cztery osoby. Były to jednocześnie cztery najlepsze wyniki w województwie mazowieckim. W grupie finalistów z najlepszymi wynikami znaleźli się:
     1. Daria Zwolińska kl. 3 G LO
     2. Ewelina Walczak kl. 2 B LO
     3. Jarosław Wójcik kl. 2 B LO

Wszyscy uzyskali ten sam wynik - 41 punktów.
Natomiast spośród pozostałych uczestników, w grupie osób z najlepszymi wynikami w poszczególnych województwach, znalazła się Justyna Kowalska kl. 2 B LO - 40 punktów.
Do finału centralnego zakwalifikowało się 61 uczniów spośród 557, którzy wzięli udział w etapie okręgowym.

Gratulacje i powodzenia na Finale Centralnym, 22 kwietnia!!!

15.02.2009


VII Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

W Warszawie odbył się etap okręgowy tegorocznej Olimpiady Znajomości Afryki. Naszą szkołę reprezentowali: Jarosław Wójcik, Paulina Lenatrowicz, Beata Pająk, Ewelina Walczak, Justyna Kowalska - wszyscy klasa 2 B LO, oraz Daria Zwolińska z klasy 3 G LO. Wyniki powinny być znane w ciągu 2-3 tygodni. Do finału centralnego kwalifikuje się 34 uczniów z najlepszymi wynikami w Polsce oraz spośród pozostałych po 1 najlepszym z każdego województwa.

09.01.2009


Próbna matura

We wtorek 13 stycznia odbędzie się próbna matura z geografii. Tym razem arkusze przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Uwaga maturzyści! Do 07 lutego trzeba podjąć ostateczną decyzję o wyborze przedmiotów na maturę.

09.01.2009


Ranking szkół średnich

W tegorocznym rankingu szkół ponadgimnazjalnych, ogłoszonym przez Perspektywy i Rzeczpospolitą, znalazła się również nasza szkoła. Wśród 384 szkół z całej Polski zajęliśmy 297 miejsce, a w województwie mazowieckim znaleźliśmy się na 40 miejscu. Z terenu dawnego województwa radomskiego w rankingu znalazło się jeszcze tylko 6 szkól z Radomia.
Osiągnięcie to było możliwe dzięki Darii Zwolińskiej, która zdobyła tytuł laureata, oraz Jarosławowi Wócikowi, który zdobył tytuł finalisty w VI Misyjnej Olimpiadzie Znajomości Afryki.

Ranking szkół ponadgimnazjalnych uwzględnia osiągnięcia uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

09.01.2009


Po dłuższych wakacjach

Skończyły się dłuższe wakacje w Szkolnym Serwisie Geograficznym. Wydłużyły się o całe półrocze;). Z kronikarskie obowiązku wypada odnotować ważniejsze wydarzenia w tym czasie:

  • we wrześniu odbył się kolejny rajd integracyjny dla klas pierwszych

  • do etapu okręgowego XXXV Olimpiady Geograficznej zakwalifikował się Krzysztof Pająk z klasy 1 B LO, prawo w tym etapie posiada również Sylwia Lenarcik z klasy 3 G LO

  • w październiku odbył się etap szkolny VII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki, w którym wzięło udział 75 uczniów; do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Jarosław Wójcik, Paulina Lenatrowicz, Beata Pająk, Ewelina Walczak, Justyna Kowalska - wszyscy klasa 2 B LO, oraz Daria Zwolińska z klasy 3 G LO.

  • w listopadzie odbyła się próbna matura zorganizowana przez Wydawnictwo OPERON

  • w grudniu 13 uczniów wzięło udział w VI Warsztatach Geograficznych w Świętej Katarzynie.

09.01.2009