Szkolny Serwis Geograficzny

Archiwum - rok szkolny 2009/2010

Po etapach okręgowych

Odbyły się etapy okręgowe Olimpiady Geograficznej i Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki.

W Olimpiadzie Geograficznej naszą szkołę reprezentowała liczna, bo aż 7-osobowa grupa uczniów. Byli to: Aleksandra Kalbarczyk, Karolina Krześniak, Małgorzata Pakuła, Milena Langa, Sylwia Górnicka i Dawid Kucharczyk - wszyscy z klasy 2 G LO, oraz Krzysztof Pająk z klasy 2 B LO. Pomimo uzyskania przyzwoitych wyników w części pisemnej, nikomu nie udało się zakwalifikować do części ustnej.

W Misyjnej Olimpiadzie Znajomości Afryki do etapu okręgowego przystąpili: Justyna Kowalska i Jarosław Wójcik z klasy 3 B LO oraz Marcin Rybak z klasy 1 G LO. Niestety w tym roku szczęście nie dopisało naszym uczniom i po raz pierwszy nie udało się nikomu zakwalifikować do etapu centralnego. Najbliżej sukcesu był Marcin Rybak, któremu do awansu zabrakło 2 punktów.

Już w przyszłym roku szkolnym będzie okazja, aby poprawić wyniki.

26.03.2010


Olimpiady

Przypominam, że 13 listopada upływa ostateczny termin dostarczenia gotowej pracy na Olimpiadę Geograficzną.
Etap szkolny VIII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki odbędzie się 04 grudnia. Godzina zostanie podana w późniejszym terminie. Osoby zainteresowane otrzymaniem materiałów pomocnych w przygotowaniach do tej olimpiady zapraszam do sali 102 z własnym nośnikiem.

08.11.2009


Rajd Szlakami Legionów

W dniach 05-06 listopada odbył się kolejny rajd szlakami patrona naszej szkoły. Tym razem odwiedziliśmy Kraków i Bydlin - miejsca związane z Legionami i Marszałkiem Józefem Piłsudskim. W Krakowie dwa najważniejsze miejsca to kopiec Piłsudskiego oraz Katedra na Wawelu ze szczątkami Marszałka.
W rajdzie wzięło udział 50 uczniów naszej szkoły, w tym 25 z klasy 1 G LO i 4 z klasy 3 G LO . Relacja fotograficzna z rajdu na stronie www.kozienice.pttk.pl.
Organizatorem rajdu był Oddział PTTK w Kozienicach

08.11.2009


Matura z geografii

W dziale maturalnym zostały zaktualizowane informacje na temat tegorocznej matury. Uzupełniona została też baza arkuszy maturalnych. Jest to w tej chwili chyba największy zasób arkuszy z geografii, który można znaleźć w Internecie. Zachęcam do korzystania.

29.09.2009


XXXVI Olimpiada Geograficzna

W dziale Olimpiada Geograficzna zostały opublikowane tematy I etapu bieżącej olimpiady. Zgłoszenia do końca września przyjmują wszyscy nauczyciele geografii. Warto też zapoznać się z harmonogramem oraz wytycznymi do redagowania pracy pisemnej i posteru.

15.09.2009


Zajęcia terenowe

Klasa 2 G LO wzięła udział w zajęciach terenowych, które odbyły się 15 IX w Górach Świętokrzyskich. Pierwszym ważnym punktem na trasie było zwiedzanie neolitycznej kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich. Blisko 500 metrów wędrówki pod ziemią pozwoliło poznać pracę robotników, którzy wydobywali i obrabiali krzemień. Kolejnym punktem było wejście na  Łysicę - najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, z charakterystycznymi gołoborzami. Dalej trasa wiodła przez Ciekoty, miejsce lat dziecinnych Żeromskiego, oraz przełom Lubrzanki. Ostatnim punktem wędrówki geologicznej był rezerwat "Kadzielnia" w Kielcach.
W sumie pokonaliśmy 300 km, wspięliśmy się na 612 m n.p.m. oraz zjedliśmy 54 burgery w pewnej znanej "restauracji". Zdjęcia mówią same za siebie.

 

 

15.09.2009


Rajd integracyjny klas pierwszych

W dniu 11 września odbył się tradycyjny rajd integracyjny dla klas pierwszych. Wzięło w nim udział 14 klas. Niestety ze względu na praktyki, nie mogli w rajdzie uczestniczyć uczniowie klasy 1 hz.
Organizatorem konkursów była klasa 3 B LO, a relację medialną przygotowywała klasa 2 B LO.
Tradycyjnie odbyły się konkursy rzutu jajem, wyścigi w workach i przeciąganie liny. Klasy rozwiązywały też test wiedzy o szkole.

Krótka relacja fotograficzna w dziale Galeria.

14.09.2009


Nowy rok szkolny rozpoczęty

Z małym poślizgiem witam w nowym roku szkolnym. Oby działo się w nim jeszcze więcej niż w poprzednich latach. Na chętnych już czeka Olimpiada Geograficzna, Olimpiada Znajomości Afryki i konkurs "Poznajemy Ojcowiznę". Więcej informacji wkrótce.

14.09.2009