Szkolny Serwis Geograficzny

Podwójne podium w eliminacjach wojewódzkich OMTTK

Dwa zespoły reprezentujące nasze SKKT brały udział w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, które odbyły się w dniach 10-11 maja w Płocku. W konkursie stratowali zwycięzcy eliminacji rejonowych z Radomia, Płocka, Siedlec, Mińska Mazowieckiego i Warszawy. Kozienice, ze względu na zwycięstwo w ubiegłym roku, mogły wystawić po dwa zespoły w każdej kategorii, podobnie jak gospodarze. Dwudniowa rywalizacja zakończyła się dominacją naszych zespołów.

Rywalizację szkół ponadgimnazjalnych wygrał zespół w składzie Agata Lutek, Justyna Kowalska i Mateusz Kurek z SKKT "Protektory" przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach. Po zaciętej walce, na drugim miejscu znalazła się reprezentacja VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, a na trzecim stopniu podium stanęła druga drużyna z SKKT "Protektory" w składzie Wojciech Maciejewski, Krzysztof Kutyła i Patryk Woźniak. 

Warto dodać, że pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął zespół SKKT "Powsinoga" z PSP w Janikowie W tej samej kategorii 5. miejsce zajął zespół  z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach. Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach.

Oprócz rywalizacji w turnieju organizatorzy zapewnili uczestnikom ciekawy program krajoznawczy. W sobotę wieczorem odbyło się zwiedzanie Płocka z przewodnikiem, a w niedzielę po marszu na orientację wszyscy chętni mogli skorzystać ze bezpłatnego wstępu do Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Oddział PTTK w Płocku znakomicie wywiązał się z roli organizatora turnieju, dzieki czemu z wyjazd przywieźliśmy nie tylko dobre wyniki, ale również przyjemne wspomnienia. Wszyscy, którzy byli po raz pierwszy w Płocku obiecywali, że wkrótce zawitają tam ponownie.

Zwycięskie zespoły SKKT "Powsinoga" i SKKT "Protektory" będą reprezentować województwo mazowieckie w Finale Centralnym Turnieju, który odbędzie się w dniach od 29 maja do 01 czerwca w Barlinku w województwie zachodniopomorskim.


Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 5