Szkolny Serwis Geograficzny

Finały OMTTK dla naszych uczniów

Kozienice gościły tegoroczny finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. W sobotę i niedzielę na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji zwycięzcy eliminacji rejonowych z Płocka, Siedlec, Żyrardowa i Radomia rywalizowali o prawo startu w Finale Centralnym. 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjna okazała się drużyna z naszej szkoły, w składzie: Agata Maciejewska 3 G LO, Aleksandra Jaskulak 3 G LO i Wojciech Maciejewski 1 G LO, która w dniach 06-09 czerwca będzie reprezentować województwo mazowieckie na Finale Centralnym w Elblągu. Ola Jaskulak zdobyła również nagrodę indywidualną za najlepiej napisany test krajoznawczy.

Kozienice nie okazały się gościnne dla innych zespołów. Zwycięstwo w kategorii szkół podstawowych odniosła drużyna z SKKT przy Publicznej Szkole Podstawowej w Janikowie, a wśród gimnazjów wygrał zespół z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Kozienicach.

Organizatorem etapu wojewódzkiego było Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK, a gospodarzem Oddział PTTK w Kozienicach.

W niedzielę oprócz podsumowania OMTTK odbyło się również wręczenie nagród dla laureatów etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". W kategorii prac indywidualnych 2. miejsce zajął Wojciech Maciejewski z klasy 1 G LO.


Ocena: 3 głosów Aktualna ocena: 5